| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea face bani la 15 ani? De acasa.
Fara sa ma angajez la un bar/restaurant.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am răspuns și la alții că nu se poate și s-au supărat.
Banii rezultă dintr-o relație cu ceilalți oameni. Dacă faci ceva care să folosească la alți oameni vei primi bani pentru asta.
Astfel banii nu se fac, ei se obțin prin muncă.
Iar ca să poți munci de acasă prin Internet, trebuie să cunoști, să știi să muncești în una din meseriile care se cer pe Internet.
Iar pentru asta trebuie să înveți, nu să tocești.
La școală poți să tocești, căci ceea ce ai tocit la școală nu îți folosește să câștigi bani, nu îți dă nimeni bani dacă știi pe de rost niște lucruri.
Astfel trebuie să înveți suficient, până știi să faci ceva bine.
Până atunci nu vei putea să faci bani de acasă pe Internet.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vrei să te angajezi le ceri părinților bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți sa îți faci un canal de YT pe care sa faci liveuri, videoclipuri, entertainment. La vârsta de 15 ani nu prea ai ce bani sa faci online, doar dacă ești mare informatician.

| IAR a răspuns:

Ca sa faci bani de acasa trebuie sa tocesti foarte mult happy