| Denis777 a întrebat:

Pai am 14 ani cam mic, cum as putea face niste bani sau unde as putea sa ma angajez la varsta asta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti angaja, varsta minima la care te poti angaja singur este de 16 ani ori si de la 15 ani dar numai cu acordul parintilor. Poti face ceva bani facand diverse munci domestice la vecini, cunoscuti, etc. Numai bine!

| Razeph a răspuns:

Nicaieri. Pai nu am gasit eu care am 17 si gasesti tu? Plus ca sunt oameni in toata firea care nu isi gasesc de munca -_-

| Crat3r a răspuns:

Iti spun eu ce ai putea face daca ai relatii si faci rost de clienti:
Vorbesti cu prieteni si afli ca cineva cauta un telefon un joc ceva si te grabesti sa vezi de unde faci rost si tu te uiti la pret apoi il intrebi daca vrei sa ii faci tu rost si ii ceri mai multi bani decat costa si tu te alegi cu dobanda
Asa am facut eu rost de bani de la 12 ani si am strans 300 roni in primele 2 luni.

| Nagato123 a răspuns:

Faci treaba pe acasa si daca parintii sunt de acord sa iti dee niste bani.

| AdrianBraga99 a răspuns:

Sa fim seriosi ca la virsta asa nu te poti angaja niciunde.Dar am o idee cum ai putea face bani..Aduna fier, metal, arama, tabla si vindel asa macar poti face citiva bani! Funda?