| DeliciouslyComplicated a întrebat:

Cum fac sa sigilez ceva in ciolofan?

Răspuns Câştigător
| Joker077 a răspuns:

Exista un aparat special, cu care poti sigila obiectele in pungi de celofan. el arata cam asa: http://www.google.com/......tp?/imgres

asta e mic, pentru pungi mici, dar sunt mai mari, mai bune, pentru pungi mai mari...

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se spune "Celofan", nu cum ai scris tu.In legatura cu sigilarea totul depinde de calitatea celofanului.Este de preferat o folie alimentara.

| kscorpio a răspuns:

Trebuie udat celofanul inainte sa il pui pe borcan intinzi bine si il legi la gura si el dupa ce se usuca se intinde tare si se face ca sticla de tare la gura borcanului si se si ermetizeaza. Uzi celofanul doar pe o parte si acea parte uda o pui peste gura borcanului si il intinzi bine. Il dai o data sub robinet si il scuturi inainte sa nu il uzi rau de tot. Acesta e secretul sa se intinda tare.

| xtreme95 a răspuns:

Pur si simplu dai roata pe el cu vreo 2-3 straturi sa ramana mulat si lipit.(vezi sa acoperi toata suprafata)

| Joker077 a răspuns (pentru xtreme95):

Exista un aparat special, cu care poti sigila obiectele in pungi de celofan. el arata cam asa: http://www.google.com/......tp?/imgres

asta e mic, pentru pungi mici, dar sunt mai mari, mai bune, pentru pungi mai mari...

| patricialol a răspuns:

*celofan
_bai am avut si eu problema asta dar...i-am dat de cap