| varzduh a întrebat:

Cum sa fac sa primesc un imprumut de la banca?

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Cam greu mai convingi bancile sa-ti acorde un imprumut.
Prin persuasiune poti ajunge la inima unui functionar de la banca si te v-a ajuta.Trebuie sa ai adeverinta de salariat si trebuie sa ai si carte de munca.

doiny
| doiny a răspuns:

Pentru a contracta un credit, ma­joritatea băncilor comerciale so­licită următoarele acte din par­tea clientului: actul de iden­ti­tate, dovada ve­ni­turilor care se face cu adeverinţa de salariu şi alte contracte care să ateste veniturile supli­men­tare ob­ţi­nu­te (chirii, dividende), copie după car­tea de muncă, o factură de la utilităţi - telefon, elec­tricitate, gaz.
Au apărut deja bănci care iau în con­siderare inclusiv bo­nu­rile de masă. Clienţii trebuie să ştie că doar salariul este luat în calcul în procent maxim de sută la sută.

| otypa a răspuns:

Cu ajutorul unei adeverinte de la locul de munca, si cu o copie dupa cartea de munca,,,