| Florin458 a întrebat:

Curierul anunta inainte sa vina? Am comandat ceva si ieri mi-a fost pus prin curier coletul,dar nu am primit nimic astazi, mesaj sau telefon de la ei desi e o distanta de 100 km intre orase.Credeti ca am sanse sa mi-l livreze azi sau ei il livreaza si fara acel mesaj?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Da. Primești sms cu puțin timp înainte de a veni curierul, probabil când pornește el sa facă livrări. In scurt timp te și suna ca să vadă dacă ești acasă și daca poate veni. Dacă nu ești acasă când vrea el sa vina, e posibil sa nu mai vina in ziua aceea. Nu așteaptă după tine nici un minut. Merge mai departe și nu se mai întoarce.
Totuși dacă nu ai primit mesaj până la ora prânzului probabil că va veni doar mâine (dacă are program de lucru sâmbăta, daca nu, luni).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este abia 10 dimineata, deci, mai sunt inca 14 ore sa se incheie ziua si sa vina curierul!
Cat despre mesaj, nu lasa nici un mesaj, decat daca nu te gaseste acasa.
Tu va trebuii sa stai azi in casa, daca vrei pachetul ala.

| Florin458 explică (pentru Violleta2022):

Era vorba de mesajul acela cu "Coletul va fi livrat azi in intervalul orar".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florin458):

Unii curieri trimit mesaj, altii nu.

| Anon31241212 a răspuns:

Da anunta. Fie iti da mesaj pe telefon, fie te suna.