| anonim_4396 a întrebat:

Daca cumpar ceva din regatele unite trebuie sa mai platesc vreo taxa sau vine pachetul direct la mine acasa?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu exista "regatele unite" doar Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord.
Cat tim acesta nu a iesit din UE nu va trebui sa platesti nici o taxa, eventual doar taxa de transport. Dupa iesire (31 ianuarie, daca nu se va mai amana) nu stim cum va fi, depinde de acordul cu UE.