| lucian820 a întrebat:

Daca se da teapa prin curier(primesti pietre in loc de telefon)si ai platit,banii din cate stiu ajung in cateva zile la tepar, daca merg la politie pana sa ajunga la el, banii tot vor ajunge la el chiar daca are reclamatie si stie fan curier de treaba asta?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Sa fii atent cand primesti asemenea chinezarii,stai in fata curierului cand deschizi coletul fara sa-l platesti sa vezi daca este produsul comandat, sa platesti rambursul si taxele de transport, daca nu, arunca in fata inapoi si nu platesti nimic, ci sa plateasc cel care incearca sa insele asa ca tu nu pierzi nimic si curierul va avea de castigat de la expeditorul de 2 ori pentru cheltuieli de transport si de livrare!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde, cat de repede sesizezi politia si firma.

| darrio2007 a răspuns:

Citind alte intrebari ale tale se pare ca iti plac țepele.
Si sa primesti dar si sa dai.
O seara placuta!

| lucian820 explică (pentru darrio2007):

Nu dau tepe, doar vreau sa stiu ce sa fac in caz ca imi iau teapa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am pățit această situație în context internațional. Firma de curierat a stopat plata. Așa că depinde de modul în care reacționează ei.