| Dariusic112 a întrebat:

Daca fac desene animate as vrea sa stiu cum castig bani? Daca as da la o televiziune ar trebui sa platesc eu ceva sau ma platesc ei pe mine?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

De ce ai fi atit de inapoiat si te-ai gindi sa ii ajuti pe altii (TV) sa faca bani din munca ta, cind ii poti da drumul online de unul singur si sa faci tu toti banii? Vezi cazul CreativeMonkeyz, de exemplu. Te pot ajuta cu ceva SEO si suport la partea de hosting/site.

| Dariusic112 explică (pentru KodrutZ):

Dar CreativeMonkeyz fac bani? Am auzit ca nu le iese nimica.

| Dariusic112 explică (pentru KodrutZ):

Si mai am o intrebare care ar fi cel mai bun editor de desene animate? Am mai cautat insa nu stiu sigur care ar fi.Dau funda.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dariusic112):

Hehe, nu crede tot ce auzi. N-am idee de editoare, dar iei si cauti. Cel mai bun e ala pe care stii sa-l folosesti cel mai bine...

| Dariusic112 explică (pentru KodrutZ):

Cam cat ar costa partea de hosting/site?

| KodrutZ a răspuns (pentru Dariusic112):

.com + hosting generos pe 2 ani ambele = pina in 100 de dolari, in functie de ce reduceri iti pot oferi la momentul respectiv (uneori mai primesc mail cu coduri de reducere pentru afiliati valabile pe perioade scurte sau pentru un numar limitat de clienti), instalat un WordPress sau alt CMS de genul asta + configurare, moca (dar o sa vreau spatiu pentru un banner mic-micut, atita tot). Discutam in privat mai multe, sa imi dai un PM cu un id de mess ceva si ne auzim miine-poimiine cindva.

| Dariusic112 explică (pentru KodrutZ):

Din pacate nu pot lasa pm deoarece imi zice aici la TPU ca sunt juniorcrying.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dariusic112):

Din fericire eu nu sint junior. happy Ai PM.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fie ceva iesit din comun si foarte bune ca sa atragi atentia unei televiziuni

| Roxxy95 a răspuns:

Te vor plati ei pe tine, asta presupanand ca vor fi destul de bune si vor dori sa le cumpere happy