| AAlinaaa a întrebat:

Daca fac poza la buletin si i-o dau cuiva necunoscut sau este pusa pe un site ceva iar eu am un cont in banca acesta mi-l poate sparge? sau se poate intampla ceva?

8 răspunsuri:
| BigG a răspuns:

Nu ti-l poate sparge, dar poate sa iti foloseasca identitate si poti fi tras la raspundere pentru faptele pe care le va face

| AAlinaaa explică (pentru BigG):

Dar daca dau doar cnpul?

| AAlinaaa explică (pentru BigG):

Mi-l cer cei de la videochat

| BigG a răspuns (pentru AAlinaaa):

Daca este un videochat bazat pe o firma reala cu sediu poti sa le dai date personale precum cnpul.

| AAlinaaa explică (pentru BigG):

Deci daca ei au un studio pot sa le dau fara probleme si poza la buletinul meu?

| BigG a răspuns (pentru AAlinaaa):

Da, daca nu este vreun videochat fictiv. Cauta pe site informatii precum adresa, numar de telefon.

| IonutDX a răspuns:

Iti faci cont pe siteurile de videochat de genul livejasmine, chatroulette, xhamster, etc, in niciun caz la studiouri care sunt un intermediar.
Ar fi mai usor daca ai spune adresa respectiva.

Documenteaza-te bine inainte de a face ceva! Nu te grabi si verifica fiecare informatie!

| Florisa a răspuns:

Si pe langa asta, te poate gasi in realitate.Ai grija, internetul este o inselaciune.