| Malita_Dragos_1910 a întrebat:

Daca imi fac un site pe google mare dupa catva timp (1 an) pot castiga bani din audienta si vizionarea saitului? ofer funda respunsului cel mai bun

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incepi sa castigi cand inveti ce inseamna aia SEO si cand te pui pe treaba si aduni minim 1000 de vizite unice pe zi

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Poti chiar si mai repede, depinde doar de tine daca oferi un continut original si de calitate pe site.
Iti recomand si un articol pe acest subiect publicat de cei de la www.ucoz.ro :
http://blog.ucoz.ro/blog/cum_se_fac_bani_cu_un_website_ucoz/2015-02-25-192

| andreo92 a răspuns:

Da, poti. Desigur, poti si mai repede de atat, nu e o regula specifica.
Prin chestia asta tu te referi la monetizare.

Astfel poti face bani:

-din reclame adsense afisate pe site
-bannere (practic tot reclame)
-advertoriale
-download-uri
etc.

In functie nisa site-ului tau si trafic poti alege mai multe metode de monetizare in acelasi timp.