| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi s-au luat niste bijuterii si au fost duse la amanet si am contractul, pot sa le iau inapoi fara persoana pe care e facut contractul?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA, daca se achita suma care este prevazuta in contract si nu este expirat (contractul)!

2 răspunsuri:
| AlisAlis a răspuns:

Da,daca ai contractu.Eu m-am dus tot cu cotractul, ca sa-i recuperez bijuteriile unei prietene pentru ca ea era plecata din oras si nu am avut probleme.

| Eusebiu_Listar_1988 a răspuns:

Lucrez in domeniu. Nu se pote decat cu o singura conditie, sa te duci la politie sa raportezi furtul iar cei de la politie vin si fac un proces verbal cu respectiva casa de amanet! E singura solutie fara titularul de drept al contracului! O sa poti doar sa prelungesti contractul in caz ca nu o sa te poti duce cu titularul contractului!