| Regedesubmunte a întrebat:

Dacă miași cumpăra o insulă, ar fi a mea sau va trebui să plătesc taxe și impozite și să respect legislația țării respective?

Răspuns Câştigător
| Axelrunda a răspuns:

Deci de aici ai putea cumpara o insula: http://www.privateislandsonline.com/island-buyers-guide
Taxe: Daca cumperi o tara care apartine unei tari atunci da, va trebuii sa platesti taxe. Trebuie sa si respecti legislatia tarii respective, desigur daca esti controlat.
Dar poti deveni si stat independent si sa nu mai platesti taxe. Dar grija, daca nu ai armata, te-au luat piratii xD

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Miași? Pana la insula, cumpara o carte de romana mai bine!

| Regedesubmunte explică (pentru K0sti):

Veziții de treabă!

| K0sti a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Vezi-ţi de treabă! Deci cum spuneam, cumpara cartea aia!

| Regedesubmunte explică (pentru K0sti):

Omule, aici nu facem lecții de limba română!

| K0sti a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Ia incearca sa faci, sa vezi ce bine o sa fie...
Si pentru tine si pentru noi astia care ne chinuim sa citim prostiile pe care le scrieti! Si mai cereti si ajutor...

| Valentinaldoilea a răspuns:

Evident! Asa cum platesti acum pentru casa ta (ma rog, parintii tai).