| Girly97 a întrebat:

Daca salariul mi-a fost virat la 7 dimineata si eu am cont la alta banca am sanse sa imi primesc salariul astazi?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cum merge transferul de fel poate dura o saptamana sau pe loc

regis
| regis a răspuns:

Aunt trei sedinte de compensare in zilele lucrătoare, teoretic iti intra in aceeasi zi. Dar unele banci proceseaza cu întârziere, astfel ca in functie de banca la acare ai tu contul, ai putea vede banii doar maine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intrebarea ta n-are logica! Daca ti s-a virat salariul in acel cont, vei primi salariul in acea zi. Fisierul poate fi trimis de firma la 07:00 dar banca nu-l proceseaza la acea ora. La banca mai poate dura cateva ceasuri. Daca ti-au fost virati banii in alt cont, cum vrei sa ajunga banii "la alta banca"? Nu inteleg ce vrei sa spui!

| HadesSs a răspuns (pentru Salontanul):

Asa ma gandeam si eulaughing)

| Salontanul a răspuns (pentru HadesSs):

laughing

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Societatile au contract cu bancile in care se vireaza salariile. De aceea, unele firme cer angajatilor sa aiba carduri la una din acele banci. In contract se prevede ca virarea se face in ziua respectiva - ziua de salarii.

| HadesSs a răspuns:

Pai si salariul in ce cont ti-a fost virat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e cont la o banca diferita de banca de o foloseste firma angajatoare, cel mai probabil il vei primi pe la 12 sau 1 (cam asta e delaiajul)

| mdc98 a răspuns:

Da.