| AmansyoK1 a întrebat:

Daca un miliard de euro inseamna 999 lei (vechi) 1 milion de euro cat inseamna?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Un miliard de euro inseamna vreo cincizecidemiidemiliarde de lei vechi. Am scris in litere pentru ca in cifre umpleam pagina de zerouri si nu ma lasa TPU sa postez.
Sau, mai exista o forma sub care se poate scrie:
45000Xzece la puterea a noua

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce bine era daca valora 999 lei vechi, 1 miliard de euro.Eram toti bogati.Cine te-a mintit?

| darrio2007 a răspuns:

La cursul de azi 28 mai 2014 1 milion de euro reprezinta 4.398.100 RON.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

P.S: Sunt foarte curios cum ai ajuns tu la concluzia ca un miliard de euro valoreaza 999 ROL.

| AmansyoK1 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Sincer, ma contrazic cu cumnatemiuhappy el imi zice ca un miliard de euro este 999 lei si eu i-am zis ca nu..si mi-au confirmat si alti ca 1 miliard de euro este 999 lei laughing si am picat de acord cu ei..si m-am informat de aici, acum pot sa ii zic ca nu inseamna atat ci cinzecidemiidemiliarde de lei vechi!