| mrxmihaix a întrebat:

Daca vrea cineva sa-mi trimita 100 euro prin western union si eu nu am 18 ani ii pot ridica?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod legal daca ai sub 18 ani nu-i poti ridica dar daca ai carte de identitate nu se prea uita fetele de la banca. Daca nu te duci cu un parinte.

| mrxmihaix explică (pentru Salontanul):

Pai daca ii pune pe numele meu, iar eu am 17 ani, nu-i pot ridica?

| Salontanul a răspuns (pentru mrxmihaix):

Ti-am raspuns: in mod legal nu. Dar fetele de la banca nu pun prea mare pret pe asta. Mergi si intreaba la o banca caqre are WU. Nu toate au. Unele au Money Gram.

| Alexia26 a răspuns:

Sa-i puna pe numele altei persoane care are peste 18 ani.