| AfloareiRazvan a întrebat:

DAU FUNDA! Vreau sa accesez fonduri europene pentru un proiect agricol. Dispun de un teren de 5 ha, dar nu am licenta sau studii superioare in agricultura. Vreau sa stiu cu ce ma ajuta studiile superioare in situatia de fata si cum sa accesez in situatia actuala (avantaje, dezavantaje, cifre). Multumesc anticipat

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Există firme care se ocupă de accesare fonduri europene. Nu vă trebuie studii superioare! Eventual un avocat bun și un contabil autorizat. Avocatul pentru întocmirea actelor de iar contabilul pentru finanțarea proiectelor agricole.
Restul, răbdare multă, căci sunt documente multe, legislație stufoasă și răbdare până veți primi răspunsul la dosarul depus!
Succes!