| together4ever a întrebat:

De ce ar da cineva bani pe gratis (ma refer la siteurile care promit ca faci bani fara nici o investitie-primesti bani pentru ca sta pc-ul conectat sau pentru ca dai acolo niste clickuri). Administratorii acestor siteuri primesc ceva pentru asta? Deasemenea si siteurile care iti dau premii (gen iphone, laptop) doar pentru ca aduci niste vizitatori si faci puncte. Ei cheltuie multi bani pe toate premiile astea.Nu inteleg ce venit au din toata asta caci in ziua de astazi nimeni nu-ti mai face o favoare pe gratis.

Răspuns Câştigător
| genius200 a răspuns:

De exemplu site-urile ptc platesc oameni ca sa dea click-uri pe diverse reclame si site-urile care detin aceste reclame platesc pentru asta. Alt exemplu google adsense care plateste oamenii ca alti oameni sa dea click pe reclamele de pe site-urile lor. Acum premiile (iphone, laptop, etc ), tu aduci vizitatori acelor site-uri si un site cu multi vizitatori este un loc perfect pentru publicitate cea ce inseamna bani. Sper ca te-am lamurit.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu dau bani pe gratis ci pentru activitatea pe care o faci pe site-ul respectiv. Banii nu ii dau din buzunarul lor ci din a celor care au postat reclame pe site-ul respectiv, clicurile pe care le dai se contabilizeaza si pentru fiecare clic primesc o anumita suma, din care o particica o dau celor care dau clic. Numai bine!

| rob878 a răspuns:

Multe sunt scam ( a se cauta pe google ) adica pacaleli pentru a-si face trafic pe site pentru a vedea reclamele lor.
Ceva sanatos? Intra pe http://eca.sh/ptR2

| BrokenBarbie a răspuns:

Site-urile acelea fac bani din traficul pe care il au.
cu cat mai multa lume le acceseaza site-ul cu atat mai multi bani fac si atunci pun premii la bataie sau poti sa castigi bani
http://play4money.sosblog.com/