| FPI a întrebat:

Detin vreo 50 h de pamant agricol zona mai mult deal si as vrea sa cultiv dar pentru inceput sa nu fie pretentioasa cultura pentr ca nu dispun de prea multi bani si nu vreau raspunsuri gen:"da-l in arenda"!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dispui de atata pamant de ce nu iti faci o gaspodarie de ex o mini ferma eu sigur asta as aface

| FPI explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit si la asta dar ii cam costisitor pentru inceput as vrea sa cultiv ceva care sa nu necesite multe operatii ca si porumbul de exemplu daca intelegi ce vreau sa zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru FPI):

Inteleg inteleg dar e prea tarziu sa cultivi porumb in schimb nu ar fi rau sa semeni niste lucerna se face o groaza de bani din asta si nu trebuie sa o semeni in fiecare an chiar te-as putea ajuta cu vreo 30kg de samanta sub pretul de la piata

| FPI explică (pentru anonim_4396):

Nu mai inteles eu nicidecum nu vreau sa cultiv porumb pentru ca ii foarte costisitor si oricum anul asta nu o sa mai fac nimic doar anul viitor, apropo lucerna se seamna toamna sau primavara?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FPI):

Recomandat ar fi ca semanatul sa se faca in perioada 20 august-20 septembrie, dar merge si primavara timpuriu 10 martie -10 aprilie

| FPI explică (pentru anonim_4396):

Stii mai multe despre lucerna? Subventie si alte facilitati adica productia pe Ha?

| MANIU a răspuns:

Da-l in arenda

| FPI explică (pentru MANIU):

In fine ii raspuns la misto sau nu ai citit intrebarea complet?