| irina4219 a întrebat:

Din ce anume se obține un venit mai mare, din postarea videoclipurilor clasice pe YouTube sau din YouTube Shorts?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns:

Vei obtine un venit mai mare din munca cinstita! Lasa-te de Youtube că nu te pricepi!

| SuperCoolDude a răspuns:

Faci bani putini din shorts.

Videoclipurile lungi sunt cheia. In ele apar si vreo 3 reclame din care tu faci bani.

Ideea e ca videoclipurile clasice (lungi) sa fie intr-un domeniu cu multi bani pe minut.
Daca faci pe subiectul de entertainment garantat vei primi mai putini bani decat daca vorbesti despre educatie financiara sau finante. Sunt unele subiecte mai bine platit fata de celelalte.

Cu Youtube shorts doar faci si tu o promovare mica. Maxim iti iei un covrig happy din banii primitj.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul35 a răspuns:

Personal cred că din YouTube-ul normal pe shorts faci mai puțin, pe videoclipurile lungi poți pune și publicitate.