| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Dupa trecerea contributiilor de la angajator la angajat cat a ajuns impozitul din salariul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, acum platesti 45% din brut taxe

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul nu a avut nicio legatura cu contributiile trecute la angajat. Impozitul pe venit e 10% in momentul de fata

| DeDeDeeaSweety explică (pentru suntserios):

Din salariul tau net se platea 32% = Impozit + sanatate + pensie
Apoi s-au trecut contributiile de la angajator la angajat.
Deci atinci cei 32% cred ca s-au marit. Dar cu cat?

| DeDeDeeaSweety explică (pentru suntserios):

Da, gasisem pana la urma pe net un exemplu de cum se calculeaza si atat este.

| suntserios a răspuns (pentru DeDeDeeaSweety):

Da, acum platesti 45% din brut taxe

| mihai69 a răspuns:

Http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......himbat.jpg
Vezi acolo variantele, în funcție de soluția aleasă de angajator la data intrării în vigoare a ordonanței.
Sau calculează aici: http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......018-1.xlsx