| nikoleta93 a întrebat:

Este o afacere apicultura? si de la cati stupi devine rentabila afacerea? vreau exact un raspuns de la cine cunoaste, nu dupa google k de acolo am citit si eu... fundita cine imi da cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

De ce deschizi in fiecare zi cate-un topic?

| motan444 a răspuns:

Ti-am mai spus da este dar iti trebuie pe cineva sa te invete sa umbli la ei bani se fac daca umbli cu ei in pastoral adica te plimbi cand la tei cand la salcam cand la floarea soarelui cand la menta in functie de sezon pretul unui stup bun este de 4-5 milioane

| smekerul2003 a răspuns:

Apiculturae stiinta ce consta in domesticirea si resterea albinelor salbatice

| Irinel_Adrian_1991 a răspuns:

Inainte de afacere trebuie sa iubesti albina,si cu rabdare,cunostinte si un apicultor bun pe langa tine o sa vina si banii, eu sunt la inceput nu ma gandesc deocamdata la bani dar stiu ca daca muncesc si am rabdare nu are cum sa nu vina, o sa vezi ce lume frumoasa este apicultura de scapa de orice stres si suparare iar albinele iti transmit si tie din harnicia lor, ma opresc ca nu vreau sa scriu romane, numai bine si multe multe albine...

| abimaelstefan a răspuns:

Apicultura este o afacere de succes in Romania. Produsele apicole sunt tot mai cautate in toata europa iar producatori sunt putini...

Citeste mai multe aici: http://lectiiapicultura.ro/afacere-din-apicultura/

| Cipry99 a răspuns:

Apicultura este știința care studiază viața, creșterea și îngrijirea albinelor, în scopul obținerii și folosirii produselor apicole și al polenizării culturilor agricole. Ca ramură a agriculturii, se bazează pe instinctul albinelor de a depozita rezerve hrană peste necesarul de consum, rezerve care sunt folosite de apicultor. 40 de stupi se obtin in 2-4 ani de munca (in jur de 5 mil bucata), venit 6 - 8000 euro.