| Vann_Razz_1995 a întrebat:

Exista agentia fan courier in constanta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici ai informatiile necesare:
FAN COURIER
Categoria: Curierat Constanta

Telefon: 0241582425
Adresa: Constanta
Constanta

Fan Courier Express inseamna astazi peste 560 de localitati deservite fara a incasa km suplimentari, 1300 de masini de diverse tipuri si marci si peste 1800 de angajati pregatiti sa indeplineasca orice dorinta a clientului, avand in dotare un sistem informational de ultima generatie prin care s-a creat o legatura in timp real intre agentii.

EXPEDITII IN TARA
Plicuri(max. 500 gr): 13.00 lei
asigurare - 1% din valoare.
Colete: 15.00 lei pentru primul kg /destinatie.
1.20 lei/pentru fiecare kg suplimentar.
0.80 lei/pentru fiecare km efectuat in cazul expeditiilor in afara retelei FAN COURIER EXPRESS intr-un sens
asigurare - 1% din valoare.
Red Code: 25.00 lei pentru primul kg/destinatie.
2.00 lei/pentru fiecare kg suplimentar.
asigurare - 1% din valoare
Caiete de sarcini: 25.00 lei primul kg(inclusiv plic)
2.00 lei/pentru fiecare kg suplimentar.
0.80 lei/pentru fiecare km efectuat in cazul expeditiilor in afara retelei FAN COURIER EXPRESS intr-un sens
asigurare - 1% din valoare.
Cont colector: 5.00 lei ramburs prin virament bancar.
asigurare - 1% din valoare
Restituire documente (max. 500gr.): 10. 00lei.
asigurare - 1% din valoare
Ramburs cu valoare maxima 2500 lei: 10.00 lei + 2% din valoare.

EXPEDITII LOCO:
Plicuri(max. 500 gr): 8.00 lei
asigurare - 1% din valoare
Colete: 10.00 lei pentru primul kg /destinatie.
1.20 lei/pentru fiecare kg suplimentar.
asigurare - 1% din valoare.
Red Code: 15.00 lei pentru primul kg /destinatie.
2.00 lei/pentru fiecare kg suplimentar.
asigurare - 1% din valoare.
Caiete de sarcini: 15.00 lei primul kg(inclusiv plic)
2.00 lei/pentru fiecare kg suplimentar.
asigurare - 1% din valoare.
Cont colector: 5.00 lei ramburs prin virament bancar.
asigurare - 1% din valoare
Restituire documente (max. 500gr.): 8. 00lei.
asigurare - 1% din valoare
Ramburs cu valoare maxima 2500 lei: 8.00 lei + 2% din valoare.

*Preturile nu contin TVA
Pentru expeditiile care sunt preluate si livrate pe teritoriul Romaniei, FAN COURIER EXPRESS ofera clientilor sai urmatoarele categorii de servicii:

A. Servicii gratuite:
Servicii oferite tuturor clientilor Servicii suplimentare oferite clientilor cu contract
1. confirmare de primire oferite telefonic, prin fax sau urmarind livrarea dupa numarul AWB-ului pe site-ul www.fancourier.ro
2. plata la destinatie a expeditiilor
3. plati in numele clientilor in limita plafonului de 100 Euro
4. incercari multiple de livrare, in cazul in care destinatarul nu este gasit
5. contactare telefonica a destinatarului, pentru livrari in conditii speciale
6. asigurarea automata a expeditiilor cu o valoare de pana la 50 Euro
7. depozitarea in vederea redirectionarii, timp de doua saptamani, a expeditiilor cu adrese gresite sau refuzate de catre destinatar 1. noul serviciu Client Tracking, va permite vizualizarea unei pagini personalizate cu informatii despre expeditii si confirmari de primire
2. va punem la dispozitie documente de transport (AWB) pretiparite cu datele de identificare ale firmei expeditoare si/sau destinatare (daca este cazul)
3. posibilitatea de a primi de la orice filiala a firmei sau de la partenerii de afaceri expeditii cu plata direct in contul dumneavoatra
4. emiterea unei facturi bilunare insotita de o anexa ce cuprinde detalii despre expeditiile din perioada respectiva
5. punem la dispozitia clientilor nostri un produs software care permite definirea bazei de date cu destinatari, trimiterea automata a borderoului cu expeditiile zilnice si printarea acestuia, tiparirea de AWB-uri si evidenta expedierilor cu FAN COURIER EXPRESS
B. Servicii contra-cost:
1. asigurarea integrala a expeditiilor in caz de furt, deteriorare sau disparitie, comisionul fiind de 1% din valoarea declarata (pentru coletele cu o valoare mai mare de 50 Euro), beneficiind de o despagubire 100%, in conditii de ambalare corecta si corespunzatoare tipului de marfa
2. redirectionarea expeditiilor se taxeaza conform tarifului loco
3. returul documentelor (rambursuri) se taxeaza cu valoarea unui plic
4. returul rambursurilor cu valoare(max. 500 gr.) se taxeaza cu valoarea unui plic + 1% din valoare
Livrarea se face intr-un termen mediu cuprins intre 24 si 36 de ore din momentul preluarii expeditiei - acest termen poate fi diferentiat in functie de greutate si destinatie. In termenul de livrare nu sunt incluse zilele de sambata, duminica si sarbatorile legale.tel:0241582425
www.fancourier.ro

4 răspunsuri:
| Alexandru98 a răspuns:

Există în toată România

| David_Pop_Daniel_1996 a răspuns:

Da, bineinteles.