| Pushing a întrebat:

Hei TPU:Cat castiga o învățătoare?

3 răspunsuri:
| Camelia93 a răspuns:

Buna! Din pacate sistemul de invatamant din Romania este la pamant.Invatatorii, profesorii sunt platiti mizerabil scuza-mi expresia, dar este adevarul.Nici ei nu sunt motivati sa-si dea interesul si nici elevii nu-si mai dau interesul pentru ca informatiile nu mai sunt la curent cu ce se intampla in viata reala.Sunt informatii inutile pe care le inveti degeaba.90% din informatiile generale primite in timpul liceului nu-ti vor folosi niciodata. Iti recomand sa nu faci ce face turma. Fii diferita, alege diferit! Iti recomand urmatorul filmulet e pe Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=Z7jycLK3I2c

| chocolateo a răspuns:

Depinde daca are vechime de peste 20 de ani poate castiga 2.000 de ron pe luna daca este incepatoare sau are o vechime de 5-10 ani poate castiga in jur de 1.500 sau 1.000 de ron.

| SpaceUnikorn14 a răspuns:

Putin