| SergiuXx112 a întrebat:

Hei TPU : Ce e pot sa fac
imi trebuie Host pentru Minecraft Ce as putea face
deocamdata nu pot plati pentru host...
as vrea un sfat sau un site cu host gratuit etc

Răspuns Câştigător
| Wot_Iuli_1999 a răspuns:

Uite un host gratuit dar e doar pentru 2 ore https://gratisserver.nu/

6 răspunsuri:
| AdySnaP a răspuns:

Servere ca sa iti tina tie server de minecraft gratuite nu o sa gasesti, si daca gasesti gratuit... o sa aiba un super lag, deci te sfatuiesc sa il hostezi chiar tu daca ai calculator destul de bun cat sa tii un host sau sa joci pe un server public

| SergiuXx112 explică (pentru AdySnaP):

Las hosta eu Dar am ip dinamic

| AdySnaP a răspuns (pentru SergiuXx112):

Pai si care e problema? o sa schimbi in server proprieties mereu ip-ul serverului cand iti redeschizi routerul de net, sau vorbeste cu cei care iti furnizeaza netul daca pot sa iti dea un ip static.

| GorgheTeodor a răspuns:

Intrati pe Aternos.org ca e cel mai bun host gratis. Fara lagg!

| GorgheTeodor a răspuns:

Intrati pe aternos.org ca e gratis.Hosul este definitiv.