| alexiaionasch a întrebat:

Hey! cat castiga un tatto artist care lucreaza particular, nu la stat?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Nu prea exista persoane din domeniul acesta care sa fie angajat. Majoritatea isi deschid una P.F.A, inchiriaza un spatiu la vreun salon de cosmetica sau isi inchiriaza un loc al s-au si din tot ceea ce castiga, plateste darile catre stat (taxele, impozitele), chiria, cheltuielile, consumabilele si restul sunt ale lui.

Mai sunt si unii care nu isi fac firma si lucreaza de acasa.

Castigurile difera... Unii sunt de success, altii incearca sa ajunga de success si incearca sa aiba cati mai multi clienti iar altii nu reusesc sa castige satisfacator.
Cred ca depinde si de persoana si de cat e de talentat.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La fel ca orice freelancer, poate câștiga foarte mult în unele zile, și nimic în anumite perioade.
Depinde cat de mare e cererea în zonă, cum își face reclamă și cât de mulțumiți vor fi clienții care l-ar putea recomanda.
Aveam un prieten talentat, care nu prea făcea bani big grin

| Goete a răspuns:

Este vreun tatto artist care lucreaza la stat?

| Cksihja a răspuns (pentru Goete):

Era dar statul a privatizat.

| Goete a răspuns (pentru Cksihja):

Statul dupa dictatura a lasat economia sa se privatizeze nu?
Si s-a privatizat cine a avut bani si initiativa

| RxTx a răspuns:

Lucrează vre-unul la stat?
400 euro/ zi