| anonim_4396 a întrebat:

Idei de afaceri in 2024/2025?

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Biogaz.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Mersii, ma voi documenta

| johnnny123 a răspuns:

Ca să construiești o afacere de succes trebuie în primul rând să cunoști foarte bine acel domeniu. De unde să știm noi ce domeniu cunoști tu?

Dacă-ți spun că domeniul AI va fi de succes, te pricepi să construiești o afacere în domeniul ăsta?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Ai dreptate dar eu cred (posibil sa gresesc) ca sa construiesti o afacere de succes trebuie sa si stii de ce are nevoie lumea cel mai mult ca sa "consume" de la tine, ca tu sa fii ajutorul lor.iar dupa te poti dezvolta in domeniul respectiv.

| LisaJulie a răspuns:

In primul rand trebuie sa stai pe langa cineva care se pricepe. Apoi trebuie sa te uiti ce ii lipseste orasului sau satului tau. Daca exista un lac sau rau in orasul tau ai putea sa te gandesti la barcute. Daca stai intr-o zona cu paduri cel mai bine e sa faci un parc de aventura!

| anonim_4396 explică (pentru LisaJulie):

Mersi pentru sfatt

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Cauta un serviciu ce nu exista intr-un sat/comuna.

Vezi daca exista undeva, o sala de jocuri, o florarie, o parfumerie, o sala de biliard, Baile Felix, Therme, Merme, Palatul Cotroceni, Statuia libertatii...

DUPA fa tu o afacere din propria ta idee

| anonim_4396 explică (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Mersi pentru sfat