| ianis1231231 a întrebat:

Imi puteti recomanda un tractor de maxim 150cp minim 120cp. Merita sa iau unul second hand de peste 1500ore

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe olx, in judetul tău, ai căutat?

| Korkodeln a răspuns:

1500 de ore e nimic toata, depinde insa cum a fost intretinut, daca i-a facut service-ul la timp, daca a schimbat fluidele si asa mai departe. E de speriat cum se zgarcesc oamenii la cateva sute de lei si pe urma se mira "cum de s-a defectat ca mergea foarte bine..."

Daca nu esti pe meserie ca mecanic incearca sa cauti pe cineva care se pricepe sa se uite, in mod normal la 1500 de ore un tractor e in "floarea varstei" si daca n-are defecte ascunse poate sa merite.