| matrix100 a întrebat:

La cativa ani dupa revolutie, au aparut buticurile, chioscurile. Erau oameni care se duceau in Turcia, in Ungaria si luau de exemplu haine, se duceau la magazinele astea de cartier si era vorba "le bagau in regim de consignatie". La ora actuala in prezent se mai pot baga in regim de consignatie bunuri comerciale de la o persoana fizica spre a fi vandute de o unitate comerciala? Multumesc

1 răspuns:
| catalin1625 a răspuns:

Cred că intră la contrabandă dacă sunt în cantitate prea mare.