| LanguageMaster a întrebat:

La şcoală şi la liceu de ce copiii caută să se pună bine cu colegii care sunt copii de mari patroni?

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Pentru că au mai multe atu-uri, mai multe facilităţi.
De exemplu dacă fata profesoarei tale de engleză este în clasă cu tine normal că vei vrea să stai pe lângă ea, nu neapărat ca să ai pile, ci să te cunoască mai bine profesorul și să fie mai iertător dacă îţi uiţi vreo temă!
Ceva de genul acesta se întâmplă şi cu copiii de mari patroni!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde dracu tot scoti intrebarile astea? Stai noaptea si te gandesti la ele?

| T0T a răspuns:

Nu știu, dar eu sincer nu am încercat să mă pun bine pe lângă nimeni deci nu generaliza.

| Deliiiia a răspuns:

Nu e o regulă, dar in general ei sunt mai interesanti, in sensul ca au lucruri noi si probabil au vizitat mai multe locuri si au fost pusi in mai multe ipostaze, dobandind astfel si abilitati sociale.

| Zathara a răspuns:

Asta e o generalizare și nu e valabilă pentru toții copiii. Depinde de personalitatea fiecăruia.
Dar cei care caută prieteni în colegii care sunt copii de mari patroni probabil sunt interesați de avantajele care ar reieși de aici. Consideră că ar împărți cu ei sau le-ar oferi lucruri (jucării, de exemplu) sau experiențe (o zi într-un parc de distracții).