| CreepyDarkness a întrebat:

Ma ajuta cineva si pe mine?
Am vazut teren de vanzare 3. 000mp patrati la 60. 000lei.
Cum adica 3. 000metri patrati un patrat cu latura de 3.000 metri?
Cred ca e prea mult.Sau e 3. 000metri lungime pe un metru latime?

4 răspunsuri:
| mihaibrad a răspuns:

Nu e o gluma, e misto. Dar cei care au dat raspunsuri utile sunt simpatici.

| destiny90 a răspuns:

3000 de metri patrati sunt 3000 si ii poti aseza in ce forma doresti insa da L=3000m/l=1m este suprafata la care faceai referire!

| Sergione40 a răspuns:

3000mp = lungime * latime
ex 3000mp = 50 m *60 m sau orice alte dimensiuni care inmultite iti dau 3000

| metropolitza a răspuns:

Buna,
nu pot sa cred ca nu stii cum se calculeaza o arie! E o gluma, nu?