| Kostzy a întrebat:

Ma ajuti cu un sfat. Vreau sa beneficiez si eu de programul prima casa. As vrea sa imi achizitionez o garsoniera in valoare de 15000 de euro. As vrea ca acet credit sa il achit in 360 de luni. Am 22 de ani lucrez de 2 ani. Am salariul 1050 ron si 9 bonuri de masa de 15 lei. Credeti ca as putea fi acceptat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti foarte la limita, poti calcula aici cam care ar fi venitul, depinde de banca

http://www.conso.ro/compara/credite-imobiliare/dae

insa mi se pare o afacere extrem de prosta sa platesti 30 ani la o garsoniera. Poate iti este de folos acum la 22 ani, da la 52 cand termini rata nu cred ca o garsoniera iti va mai fi de folos.

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Asa mai bine stai la a tai mergi in strainatate si cand faci bani ti-o iei.Sau mergi si stai in chirie ca tot asa platesti pe luna si te muti cand vrei.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa ai un venit stabil mai multi ani de munca si sa fi casatorit.Am o cunostinta care e insurat de f multi ani lucreaza amandoi doar ca el lucreaza la stat deci e ceva sigur si au si un copil le-a acordat 30 000 dar platesc si 30 de ani dupa el