| Ingognito a întrebat:

Ma gandeam sa iau un job sezonier sau nu full time / part time ca sa imi fac si eu pc da sincer nu stiu ce sa fac? experienta nu am si sincer nu vreau joburi gen vanzator sa fie stresant ceva sa treaca timpul repede si usor aveti idee ceva?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce stii sa faci bine, ce aptitudini ai?

| Frank51 a răspuns:

Eu zic sa te faci politician... Nu ai nici-un fel de experienta si vrei sa fii platit pe nimic, asta-i mentalitatea romanului. Ce are meseria de vanzator? Uite pun pariu cu tine ca orice meserie exista in aceasta lume frumoasa este mult mai stresanta decat cea de vanzator/casier. Si inca o chestie, cu cat e mai usoara munca si fara responsabilitati, cu atat mai prost vei fi platit, tine minte asta.

| JusTPauL a răspuns:

Cauta la firmele mari poți lucra 4 ore pe diverse chestii, dacă o sa îți placa va trece și timpul repede.
N-are rost sa pierzi timpul cautat cel mai bun și ușor job ca nu o sa găsești nimic pe placul tău.
Dacă nu te pricepi la nimic, nu ai de unde sa știi ce îți place. Cauta orice job și apucă-te de treaba.

| NorNegru a răspuns:

Salut! 4-8 ore pe zi in weekend-uri sau in timpul vacantelor la McDonald's/KFC.