| marianandrei1993 a întrebat:

Ma gandesc sa deschid un laborator de patiserie. Vreau sa muncesc eu si dispun si de spatiu. As vrea sa duc pe la magazine produse si sa dau comision pe cele vandute. Ar merge ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

In cele mai multe orase am vazut ca merge bine. Depinde si ce vei prepara. Succes!

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

De ce sa nu mearga? Atata timp cat produsele sunt de calitate si pretul e ok mai mult ca sigur vei avea succes. Vino cu ceva nou, ceva traditional in zona ta si care nu se gaseste de cumparat de exemplu.

Ai grija ca pentru laborator de patiserie ai nevoie de o multime de aprobari, avize, paraavize, etc...

Nu prea inteleg partea cu ''sa dau comision pe cele vandute''...cui sa dai, magazinelor? Ele castiga din adaosul comercial, nu trebuie sa le dai si extra.
Mult succes!

| marianandrei1993 explică (pentru Oana92):

Multumesc. Pai m-am gandit sa deschid un mic laborator acasa si sa duc produsele prim magazinele din orasul meu. Sunt din Suceava si as putea pe o raza de 100 km sa duc la toate magazinele si sa dau comision din ceia ce se vinde. Ma gandesc ca ar merge pentru ca muncesc eu, deci pretul de productie e extrem de mic si nu am cum sa ies in pierdere chiar daca nu se vinde o cantitate din marfa. As putea distribui in 3 orase Suceava, Radauti, Siret si Falticeni. Nu as dori un punct de desfacere pentru ca costul e foarte mare, doresc ceva din care pot sa traiesc si sa-mi scot ceva bani. Am un srl-d deja deschis deci un prim pas il am facut happy e pe CAEN 1071 exact ceia ce vreau sa fac.