| anonim_4396 a întrebat:

Ma pot angaja dupa ce termin un curs de coafor fara alta experienta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mu cred ca ai sanse, decat daca faci ceva voluntariat ca sa capeti ceva experinta pe langa vreo frizerie/coafor.
Acum gandeste-te si singura, tu te-ai duce la coafor saplatesti o gramada de bani si sa te dea coafeza pe mana unei incepatoare, care nu are pic de experinta?
Pentru ca eu una, nu as risca asa ceva.

| alina2k18 a răspuns:

Te angajeaza, dar esti mai mult ucenica gen, daca esti intr-un salon mare si pe langa cineva gen cum e Cristi Pascu, stai pe langa el la tuns, vopsit, te lasa la coafat, la tuns si vopsit el doar incepe oricum si vin ceilalti sa termine de au 2-3 ani experienta.
In saloane de cartier, mici cred ca te lasa la vopsit si coafat, depinde de ce vad si clientela au si cat de buna esti tu.