| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut card la Banca Transilvania și mâine îl ridic, spuneti-mi cum se activează. Că am primit un SMS sa îl activez la un ATM înainte de utilizare și nu știu că nu am mai folosit card bancar de multi ani. Și încă o chestie mâine sau poimâine primesc de la o ruda bani de dincolo, îmi poate pune pe acest card de salariat banii nu? happy
Nu mai știu toate procedurile că din cauza depresiei ani grei nu am mai lucrat și banii ce ii primeam ii primeam pe western mereu.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Il bagi in bancomat, dai pe activare card si bagi codul din sms.

Banii nu ii primesti pe card per se, ci in contul atasat cardului, si da, daca dai iban-ul intra salariul. Sau instalezi bt pay.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Am rezolvat

| All2exxtra a răspuns:

O să te îndrume şi persoana de la ghişeu. De multe ori, chiar vin cu tine la bancomat ca să te ajute.

Bagi cardul în bancomat, apoi introduci codul de activare primit prin SMS. Apoi, o să ți se ceară un cod PIN, ales de tine, pe care va trebui să îl introduci de două ori. Acela va rămâne pin-ul cardului.

Poţi primi bani pe el fără nicio problemă. Dacă îți iei şi BT Pay sau o altă aplicație de la ei, te ajută şi mai mult, întrucât te notifică atunci când există tranzacții.