| Lioana a întrebat:

N-am mai pariat niciodata la o casa de pariuri si nu stiu cum se face. Acum as vrea sa pariez pentru concursul Eurovision Song Contest pentru ca sunt fana a acestui concurs.
Imi puteti spune cum sa aleg casa de pariuri cea mai potrivita si cum se fac pariurile la acest concurs? Se pariaza doar pe cine va castiga sau trebuie sa prevezi primele 3 locuri? Sau poate sa faci intreg clasamentul? Trebuie sa prevezi cate puncte va obtine castigatorul?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Am pariat eu anul trecut la Stanleybet la Eurovision. Probabil ca mai sunt si alte agentii care-ti ofera aceasta posibilitate. Pur si simplu intri in agentie si cauti codul tarii pe care o consideri tu favorita la castigarea concursului. Mergi la casierie cu foaia pe care ai scris codul, iar cea de acolo iti va pune biletul. Tarile care sunt favorite au cote mici, ceva in genul daca pui 10 lei, castigi 20. Daca mergi pe o surpriza, poti castiga si de 20 de ori suma pariata. Trebuie sa prevezi doar castigatoarea concursului, nu si primele 3 locuri sau intreg clasamentul sau cate puncte va obtine castigatorul.

| Lioana explică (pentru AFR81):

Multumesc, AdrianFederer!

| Lioana explică (pentru AFR81):

Buna Adrian! Am vazut ca azi sunt alte cote decat erau ieri. Poti sa-mi spui daca in cazul castigului, se aplica cota din ziua in care ai pariat sau cota din ziua evenimentului?

| AFR81 a răspuns (pentru Lioana):

Iti pastrezi cota si castigul de pe biletul tau. Nu conteaza ce se mai intampla dupa.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Liona, daca ai sub 18 ani, nici nu te vor primi la casele de pariuri, pentru ca esti minora.
Cat priveste parierea, sunt sisteme care se joaca si daca nu privesti macar cateva luni, ca sa inveti cum s eface, nu prea ai sanse de castig.

| Lioana explică (pentru Violleta2022):

Gretta, ce te face sa crezi ca as putea fi minora? Au trecut multi ani de cand aveam acea varsta. Or fi multi minori pe site-ul asta, dar nu suntem chiar toti.
Spui ca trebuie sa privesc cateva luni la sisteme, dar nu ma intereseaza sporturile, deci nici pariurile sportive. Nu-mi fac un obicei din asta. Ma intereseaza strict concursul Eurovision Song Contest.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa intri pe site-urile mai multor case, nu toate au pariuri nonsportive.Cand ai gasit casa, vezi variantele de pariuri, faci o simulare, apoi, mergi la casa respectiva de pariuri din localitatea ta si pui pariul.Sucdemere11 are dreptate, dau dependenta.Pe mine m-au prins.

| sucdemere11 a răspuns:

Nu face asta, ai sansa sa te ratezi pe viata...
Odata ce iti intra in sange, nu te mai poti lasa si atunci o sa bagi banii grei in pariuri pana nu mai ramai cu nimic.

| Lioana explică (pentru sucdemere11):

Poate ca ai dreptate in daca te referi in general, dar nu e cazul meu. Sunt o persoana foarte prudenta si nu ma las prinsa de vicii.
Sunt pasionata doar de acest concurs, iar acesta are loc doar o data pe an. La sporturi nici nu ma uit. Deci chiar daca as ajunge sa pariez o data pe an pentru el, nu cred ca ar fi o mare pierdere. As vrea sa scot un folos din pasiunea mea, daca se poate.