| Vasi321 a întrebat:

Pot sa fac transfer bancar si daca nu am 18 ani? si pot sa trimit de la orice banca spre reiffeisen bank? Vreau sa trimit cash nu din cont, 100 de lei la un prieten in cont dar eu nu am cont se poate printr-o modalitate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face, daca ai peste 14 ani si CI, o depunere(nu transfer, acesta se face numai intre conturi) in contul prietenului tau, trebuie sa stii numele si prenumele, codul IBAN si banca unde are cont. Poti sa-i depui de la orice banca dar este preferabil tot de la o unitate a Raiffeisen Bank(nu reiffeisen), platesti un comision mai mic. Numai bine!

| Vasi321 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc

| paqquky a răspuns (pentru Ioandelasal):

Salutare! Imi cer scuze, ce inseamna 'CI'? Merci!

| Ioandelasal a răspuns (pentru paqquky):

CI este cartea de identitate.

6 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Daca nu ai 18 ani nu poti face operatiuni bancare, poti sa-i trimiti banii prin Posta Romana.Succes.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Incearca prin Western Union, dar nu stiu daca nu cumva si acolo trebuie sa ai peste 18 ani.

| SamyArdy a răspuns:

Daca vrei sa castigi bani seriosi pe internet fara investitie proprie :)
http://cum-faci-bani-seriosi.blogspot.ro/