| roby223 a întrebat:

Pot sa trimit bani din contul paypal in contul revolut?

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Da,se poate

| Lukasssz a răspuns:

Da, poți transfera bani din contul PayPal în contul Revolut în anumite condiții. Iată câteva lucruri pe care ar trebui să le iei în considerare:
Legătura contului bancar: Pentru a transfera bani din PayPal în Revolut, trebuie să ai un cont bancar asociat atât cu contul PayPal, cât și cu contul Revolut. Asigură-te că ambele conturi sunt corect și complet legate de contul bancar înainte de a efectua transferul.
Opțiunile de transfer: PayPal oferă mai multe modalități de transfer, inclusiv transferul între conturi bancare. Poți folosi funcția de transfer electronic disponibilă în contul PayPal pentru a trimite bani către contul Revolut.
Taxe și comisioane: Verifică politicile și tarifele de transfer de bani atât pentru PayPal, cât și pentru Revolut. Unele servicii pot percepe taxe pentru transferurile între conturi bancare, așa că asigură-te că ești conștient de eventualele costuri implicate în transfer.
Converia valutară: Dacă transferi bani între conturi cu monede diferite (de exemplu, EUR către GBP), asigură-te că ești conștient de cursul de schimb și de eventualele costuri asociate cu conversia valutară între conturi.
Limitările de transfer: Unele servicii sau conturi pot avea limite de transfer pentru anumite tipuri de tranzacții. Verifică dacă există vreo limită de transfer în cazul conturilor tale PayPal și Revolut.
Înainte de a efectua un transfer de bani între contul PayPal și contul Revolut, verifică toate detaliile, asigură-te că ai toate informațiile necesare și că respecteți toate condițiile și cerințele impuse de ambele servicii. Dacă întâmpini dificultăți sau ai întrebări suplimentare, poți consulta și ghidurile oficiale ale celor două platforme sau contacta serviciul lor de relații cu clienții pentru asistență suplimentară.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

Da, îți trebuie ibanul de pe revolut sau poți sa adaugi cardul revolut în contul PayPal și după poți face transfer!