| Bilii a întrebat:

Sa zicem ca am terminat liceul de mate info poate chiar facultatatea.Intrebarea e unde imi gasesc lol de munca?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La tarabe in piata, in constructii, zilier in agricultura etc.
In acele domenii este mare cautare de forta de munca.

| darrio2007 a răspuns:

In Romania. Deocamdata.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Sa zicem.

| Frank51 a răspuns:

Slabe șanse cu mate, însă cu programarea există dacă esti la nivel de internship. Problema este că se intră foarte greu la multinaționale, deoarece ele cauta studenți în an terminal sau absolvenți. Recomandarea mea pentru tine este să faci o facultate tot la mate-info, dar specializarea doar în programare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La corporatii.

| Yuoia a răspuns:

Depinde ce facultate faci. Nu poti fi inginer la drumuri si sa te angajezi medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, du-te la munca unde crezi tu ca te pricepi mai bine, eu ti-as recomanda sa fii programist daca te pricepi deoarece se plateste mult pentru asta iar o instalare Windows in Moldova iti da 500 de lei, nemaivorbind de strangerea PC-ului sau intalarea driverelor! Dar eu nu stiu, unde tu te pricepi, acolo te duci, sunt o gramada de profesii care aduc o rasplata mare! Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu!

| Johnell2004 a răspuns:

Salut! Daca ai terminat acest profil frumos, iti recomand cu toata increderea de a-ti deschide un proiect propriu. Un website, un forum, orice lucru in trand.