| mihai1933 a întrebat:

Sal TPU am si eu de facut o schema cu un inventar de la o cabana ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Din pacate nu, dar daca te pot ajuta cu o idee, obiecte de inventar sunt paturile, mesele, scaunele, dotarile din bucatarie, lenjerii, paturi, perne, plapume, etc.

| noktambul a răspuns:

Fa trei tabele : 1. mijloace imobile 2. mijloace mobile si 3. mijloace circulante. In fiecare tabel (foaie de inventar) enumeri obiectele respective si valoarea lor. De ex. la mijloace imobile : constructie cu destinatie cabana 212 mp suprafata utila = n euro sau lei; teren adiacent 2000 mp = n euro. La mijloace mobile : 20 paturi = n euro; 20 saltele tip Relaxa = n euro; La mijloace circulante = 100 suluri hartie higienica = n euro; prosoape de unica folosinta = 100 = n.euro. Si tot asa. La finele foilor de inventar faci totalul valorilor. Ti-am dat numai niste indicatii/exemple. Fa-ti logica si fantezia sa lucreze.