| TheFrunza a întrebat:

Cum as putea face bani online? Stiti un site unde poti face bani?(pot sa investesc o mica la inceput)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Internetul este mare si sunt extrem de multe posibilitati! Dar castigul pe internet impune anumite criterii. Sunt si anumite deavantaje, insa ramane sa alegi daca doresti sa-ti deschizi o afacere online sau nu.

Daca ai bani pentru o viitoare investitie, profita de acest lucru!

Ai putea sa-ti inregistrezi o firma (un SRL-D este cel mai avantajos lucru pe care il vei gasi in Romania in viitorii 15 ani) si sa incepi sa revinzi pe Amzon sau eBay (iei produse de pe Amazon si le vinzi cu mai mult pe eBay). Deci, vei investi in jur de 200 ron pentru a depune actele necesare, capital social etc.
Nu iti spun ca va fi profitabil primele luni, caci necesita studii, si va trebui sa iei lectii ca un viitor antreprenor, care si alea sunt o durere in plus de cap. Sa urmaresti webinare intregi, sa iti mearga mintea, gasesti un furnizor din China, iti faci produsul, stabilesti pretul si il vinzi. Fara sa depozitezi marfa la tine acasa, ceea ce iti ofera flexibilitate.

Cam acelasi lucru, poti sa-l faci si in deschiderea unui magazin online. Iti va trebui o firma, si cativa bani de inceput pentru reclame pe Facebook (sa zicem inca 25 euro). Ti-am lasat un site aici ca sa stii de unde sa incepi: https://www.gomag.ro/preturi
Iti pun la dispozitie o platforma frumoasa si ingrijita ca tu sa-ti tii website-ul. Eu ti-as recomanda sa vinzi haine si incaltaminte. Din inaltaminte iti scoti banii triplu cat ai investit doar intr-o singura luna.

Completezi sondaje online: MOBROG e cel mai sigur. Insa e mare pierdere de timp. Pentru 5 euro trebuie sa completezi o multime de sondaje. Mai sunt timpuri cand nu gasesti niciun sondaj.

Produse handmade. Daca nu ai inca 18 ani, ai putea sa faci bratari sau tricouri personalizate si sa le vinzi online. Statul nu se va atinge de banii tai, caci e "handmade", asa cum prevede legislatia in vigoare. Insa acest lucru e dedicat doar pentru personale cu varsta mai mica de 18 ani si cu castiguri mai mici de 25.000 RON.

Daca te pricepi in photoshop, incearca sa vinzi servicii pe fiverr.com (logo-uri, si alte chestii)

Daca iti place programarea si webdesign, acelasi lucru ca si cel de mai sus, vinzi pe fiverr.com serviciile prestate. Sau ai putea pur si simplu sa te vizeze o companie si sa te angajeze.

Ti-am enumerat singurele posibilitati profitabile. Restul, lasa de dorit.

Funda?; x

1 răspuns:
| Jeezy a răspuns:

Binom-corp.
Eu am investit 300$ maine am 2 saptamani si profitul in astea 2 saptamani e de 60$ (primesti bani doar in zilele lucratoare)
Poti incerca si cu 25$ dar comisioanele sunt ft mici nu o sa faci mare lucru tongue