| ItachiUchiha69 a întrebat:

Salut!
A auzit cineva de George România ( banca online cu cei de la BCR).
Am înțeles că dacă îți faci cont la ei cu o invitație de la o persoana primești 600 de lei daca depui 1 leu.
Banii ii primești în cont in maxim 24 de ore.
E adevăr, știe cineva?
Mie unuia mi se pare cam ciudat.
Și mă gândesc să nu fie țeapă ceva.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Stai tu liniștit, băncile nu aruncă bani aiurea în stânga și-n dreapta. Întotdeauna campaniile astea sunt gândite astfel încât la final să le aducă profit.

Chiar dacă există o campanie de genul ăsta, cu siguranță pentru a primi banii trebuie să îndeplinești niște condiții destul de greu de îndeplinit (să aduci la rândul tău mai mulți clienți, clienții ăia să facă diverse achiziții, etc). Nu-ți dă nimeni 600 de lei doar pentru că ți-ai deschis un cont și ți-ai pus 1 leu în el.

| Standt a răspuns:

Ai auzit tu ceva dar gresit.
George este o aplicatie a BCR. Mai exact, internet banking. Nu iti da bani moca numai ca sa deschizi un cont. Nu e fi*le*l ca sa-ti trebuiasca invitatii.
Acea aplicatie o folosesti numai daca esti deja client BCR.

| Korkodeln a răspuns:

George e pe bune, daca campania promotionala cu invitatia mai e valabila trebuie sa te uiti singur, acum parca au una cu iti dau 300RON catre abonamente Vodafone:

https://www.bcr.ro/ro/campanii

| ItachiUchiha69 explică (pentru Korkodeln):

Dar dacă vreau după sa închid contul, presupun că se poate, nu?
Chit că sa zicem că am primit acei 600 de lei

| suntserios a răspuns (pentru ItachiUchiha69):

George e aplicația de banking a celor de la BCR și e pe bune.

Și campania aia e pe bune doar că nu e așa cum ai înțeles tu. Îți dă 600 lei dacă 2 clienți noi își fac cont din invitația ta. Și după ce îți fac cont trebuie sa îți aducă veniturile din salarii la BCR și pai trebuie să facă minim o achiziție de la BCR a unui produs din george store adică un credit la BCR, o asigurare de viață samd.