| anonim_4396 a întrebat:

Salut,acum ceva timp mi a fost furat un lant din aur din casa si abia am descoperit.Banuiesc pe cineva si e posibil sa gasesc lantul in amanet, dupa cum procedez sa il recuperez? Actele pe lant nu cred ca le mai am in posesie.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa dai de el poate sa fie la orice amanet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu pe cineva care a dus un lant de aur pentru suspect la amanet, deci locatia o stiu, daca lantul este in vitrina acolo cum procedez dupa?

| Necsutu_George_Si_Ana_1992 a răspuns (pentru anonim_4396):

O iei pe persoana banuita de tine si al pui sal scoata de la amanet! atfel n-ai cum mai ales daca nai act de provieneta! cel mai simplu, doar in cazu in care nu a expirat termenul de amanet maxim este de 20 de zile dupa aia al pierde si nu ramane decat sa-l cumperi cu pretul din amanet. dar din cate ai zis ca este in vitrina inseamna ca a pierdut lantul in amanet. pentru ca un obiect lasat in amanet 20 de zile maxim, nu sta in vitrina al tine in seif, dupa expirarea termenului contractului atuncia al expun la vanzare... sper ca te-am ajutat. funda te rog

| Adminul000 a răspuns:

Ai putea sa suni la politie daca ai avea 1 poza cu el lar gasi