| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut.
Astăzi am pierdut un lănțic de aur care se afla într-un buzunar la geaca (tind sa cred că mi-a fost furat), totodată cred că a fost "șparlit" de "prieteni".
Vreo șansă să dau de lănțic la vreo casa de amanet dacă am actele a lui?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te gandesti la prieteni, e clar ca nu stii sa ti-i alegi. Slabe sanse sa-l mai gasesti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ori ai pierdut ori ti la furat? ca nici tu nu sti.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pot spune cu certitudine, pentru că dacă vedeam că mi l-am luat cineva din buzunar spuneam cu siguranță că e furt. Odată ce nu am văzut, trebuie sa iau și șansă puțin probabilă de a-l fi pierdut.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Nu mai dai de el nici la amanet, deunde stii tu ca cel care l a gasit la amanetat? Il tine pentru el il face cadou sau il vinde pe olx la jumate publi24.

| Wr3nch a răspuns:

Nula. Asta is bagate la topit in secunda 2 nenea. Bijuteriile le porti sau le lasi acasa, nu le tii in buzunar.

| aumih16 a răspuns:

Apoi si cercei daca aveai le pierdeai si pe alea!

| DarthNiger a răspuns:

Aproape imposibile sanse, poate doar printr-un noroc imens dar ma indoiesc total, asta pentru ca nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat cu lantul si daca tu crezi ca cei care l-au furat au nevoie de acte ca sa il transforme in bani te inseli, poti sa iti iei adio daca a fost furat, ar fi trebuit sa ai mai mare grija de el.

| sweetys a răspuns:

Încearcă la casele de amanet din jurul locuințelor "prietenilor" tai. Actele nu cred ca te ajuta.