| zmudafaka133777 a întrebat:

Salut, am 14 ani si vreau sa fac rost de 5-7 euro, problema este ca nu vreau sa-i mai cer mamei deoarece i-am cerut prea multi bani si imi este rusine, stiti si voi cum este. Ma gandeam daca stiti cum pot face rost de acesti bani pe internet, dupa cum puteti vedea mai sus doar 5-7 euro, am nevoie foarte mult de ei, stiti vreun site sau ceva de genu pe internet sa pot face aceasta suma? Multumesc, cel mai bun raspuns va primi funda.

Răspuns Câştigător
| TheCaliptus35 a răspuns:

Parerea mea este aceeasi cu cea de mai sus.Eu asa am facut rost de majoritatea lucrurilor scumpe pe care le am.Insa daca tii neaparat sa ii faci in mediul online, exista diferite site-uri legite(insa foarte foarte putine) pentru care iti poti pune pc-ul in joc:ei cu ajutorul tau mineaza bitcoin, iar tu primesti un 5% sau ceva de genul.Sau exista acel site numit "Fiverr", unde daca esti creativ, poti lua bani de la unele persoane laughing.
Daca nu iti iese treaba cu facutul banilor online, prima idee nu va da gresi niciodata.Asta,sau le poti face niste vizite rudelor tale mai apropiate, poate iti dau ele cate cevawinking.

| zmudafaka133777 explică (pentru TheCaliptus35):

Faza e ca eu am deja multi bani pentru mancare/dulciuri/haine dar nu vreau sa iau din ei, iar mama stiind ca am bani acolo ea nu imi mai da ca ma folosesc de ei si nu vreau sa ajung sa fur din banii aia. Deci e naspa.

3 răspunsuri:
| Volimko a răspuns:

Nu cred că vrei sa faci fata la tot teparii de pe internet, cel mai bine este să economisești din bani de pachet sau sa faci bișniță la școală cumperi ceva la un leu si-l vinzi cu 1, 5 lei sau 2 lei depinde de persoana, mult succes in a face rost de bani

| zmudafaka133777 explică:

Am mers pe varianta insane, m-am dus si i-am cerut si mi-a dat merci la toti.