| PetruCuragău a întrebat:

Salut, am adăugat de prea multe ori cardul bancar în aplicația PayPal iar aplicația mi-a blocat accesul la transferurile pe card, ce pot face?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic. Ai facut ce nu trebuia si banuiesc ca te-au avertizat, deci ai fost pedepsit.
Nu inteleg sub nici o forma de ce ai scos si bagat cardul in paypal, cand il pui acolo si nu-l mai scoti pana nu expira, cand il inlocuiesti cu celalalt. Comportamnetul atu a fost total anomral si Paypalul a vazut ca tot schimbi cardurile, deci a perceput schimbatul asta ca o ilegalitate.

| PetruCuragău explică (pentru Violleta2022):

Nu am primit avertizare, acum cum fac sa-mi scot banii? Adaug alt card?

| Violleta2022 a răspuns (pentru PetruCuragău):

Pai daca te-au blocat pentru ca tot pui si scoti credit cardurile, inseamna ca a fost o manevra suspicioasa si ei ti-au interzis accesul.
Asa ceva nu se face niciodata, fiindca ei te verifica de fiecare data cand schimbi cardul sau contul bancar si daca o faci prea des, inseaman ca este ceva ilegal.
Contacteaza-i si cere-le sa-ti dea acces la cont si pune contul bancar sau credit cardul, dar sa nu-l mai muta pana nu expira, adica peste 2-3 ani, cand te va anunat oricum paypalul, ca ai cardul expirat si trebuie schimbat.