| Mihai9113 a întrebat:

Salut, am doua dispute PayPal active până pe 22 mai 2024, disputele sunt de la aceași persoana care insinuează că nu și-a primit produsul când de fapt el și l-a primit....am dovezi (ss) in care se vad mesaje de la el în care scrie că și-a confirmat că a primit produsul, am discutat cu el în centrul de soluționare PayPal sau cum se numește și am atașat și dovezile, voiam să vă întreb in aceasta situate care e șansă ca el să câștige disputa și să își primească banii? Menționez că nu i-am dat țeapă și și-a primit tot pentru ce a plătit
Și cam cat durează până se ia o decizie definitivă în acest caz?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca este disputa paypal trebuie sa solutioneze
ei pot veni cu un raspuns in acest sens
tu ai dovezi tu ar trebui sa castigi...

| Mihai9113 explică (pentru Simpatic):

Cică timp de 20 de zile, pe 2 mai a început 22 mai cică s-ar termina e un fel de amiabila, el a făcut disputa după mai mult de 30 de zile de la achiziție prin service's and products mai e eligibil? PayPal nu mi-a dat niciun răspuns cică până acum se va desfășura disputa intre noi să cădem de comun acord

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă le ai dat dovezile și celor de la PayPal, ei ce au zis?

| Mihai9113 explică (pentru Anonimul151):

Cică timp de 20 de zile, pe 2 mai a început 22 mai cică s-ar termina e un fel de amiabila, el a făcut disputa după mai mult de 30 de zile de la achiziție prin service's and products mai e eligibil? PayPal nu mi-a dat niciun răspuns cică până acum se va desfășura disputa intre noi să cădem de comun acord.

| eliancodrut a răspuns:

In general, conform legislatiei romane, orice actiune neexecutata in termenul de preescriere, este nula. Doar daca are motive temeinice ca din cauze obiective, nu a facut actiunea in termenul prevazut, poate cere repunerea in termen.
Daca ai dovezi legale ca el si-a primit produsele, castigi.