| Raul2802 a întrebat:

Am o intrebare.As vrea sa imi deschid o mica firma de pompe funebre (vanzari sicrie si coroane) si as avea un buget total de maxim 25.000 euro.Am sa reusesc cu banii acestia sa imi deschid firma, sa cumpar cateva modele de coroane si sicrie, sa inchiriez un spatiu si sa imi cumpar o dubita pe care sa o folosesc ca si masina de transport (celelalte firme care mai sunt prin zona nu au masini speciale pentru transport, deci si eu as vrea o duba normala ) si sa ma pot intretine cateva luni pana ar putea aparea si potentialul profit? Eu in momentul de fata lucrez ca si curier si cunosc destule persoane de pe la spitale, azile, penitenciare care mi-ar putea oferi un potential client. Credeti ca e suficient atat sau ar trebui sa imi fac si o reclama mai mare?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu știu dacă e suficient sau nu (înclin să cred că nu), dar e o mare mafie între firmele astea - îți dai seama că dacă vrei să intri ȘI tu în același bussines se vor uni toți contra ta? Ai cum să le faci față? Că vezi că în ziua de azi meliția e pe mână cu bandiții, nu cu noi ăștia care plătim taxele din care își iau ei leafa...

| romeo78 a răspuns:

Dacă spuneți că există deja astfel de firme, de ce nu cumpărați una, dacă spuneți că merg prost, slab dotate? Sau la registrul comerțului, vă interesați de o astfel de firmă și o cumpărați.
De asemenea, dacă vreți succes, trebuie și o construcție unde să existe capelă, bucătărie utilată complet și sală de pomeni.
Iar, ca vehicul, există dricuri second hand, nu e nevoie de o dubă simplă.
Succes!