| anonim_4396 a întrebat:

Salut Tpu.AS vrea sa imi spuneti care din afacerile urmatoare merg mai bine.1.Transport international persoane si pachete(aceasta fara sa imi deschid firma) sau 2.Curier rapid si un inceput de vreo 10000 euro.Si sa imi mai spuneti si voi cateva afaceri profitabile nu conteaza domeniul,

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Din transport international castigi mai mult cu siguranta

| mdaria a răspuns:

Transport international, insa e foarte multa oboseala - daca ai angajati, e mai bine.

| Adib123 a răspuns:

Salut,mie personal ambele afaceri mi se par ca necesita investitii foarte mari, personal calificat care trebuie platit bine si multe multe aprobari, atestate si muuuultiii nervi. Ca afacere de inceput ar fi recomandat sa incepi ceva in care sa nu investesti foarte mult, uite aici gasesti cateva zeci de idei de afaceri mici http://3afaceri.blogspot.ro