| Broccoli a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare mai complicata. Am 18 ani si nu am inca un loc de munca iar tatăl meu dorește sa-mi cumpere un apartament in bucuresti. Intrebarea este daca tatăl meu poate face împrumut bancar pentru prima casa ( el având deja una ) si gen sa o faca pe numele meu si sa plătească el? Presupun ca daca are casa nu poate sa mai faca împrumut cu motivul primei case, asa ca ar putea sa solicite acest împrumut al primei case pe numele meu si sa achite el rata pe luna? O intrebare mai mult pentru cei care cunosc domeniu. Multumesc mult dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatal tau nu mai poate beneficia de programul "Prima casa".
Nu poti beneficia nici tu de acest program, deoarece nu lucrezi.